PROGRAMUL OFICIAL AL ZILELOR ORAȘULUI SATU MARE
2019-05-20 12:04:48

PROGRAMUL OFICIAL AL ZILELOR ORAȘULUI SATU MARE

Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor, invită toți sătmărenii la Zilele Orașului Satu Mare, ediția a XXIII-a! Acum puteți vedea programul detaliat al evenimentului!

 

Scena- Piața 25 Octombrie


Vineri, 24 mai


19.00 Concertul Filarmonicii "Dinu Lipatti"
19.45 Deschiderea oficială
20.00 Concert Bosquito & Țăndărică
22.30 Concert GORAN BREGOVIĆ & Wedding and Funeral Orchestra

24.00 - DJ Party cu DJ Rolly K, DJ Leviciusz, DJ Andrei Traistă, DJ Vlad Boldura; invitat special: DJ Big Junior

 

Sâmbătă, 25 mai


16.30 Concert Rollscream și
Black River Blues Band
18.00 Miss Zilele Orașului Satu Mare
19.30 Concert Andrea Bănică
21.00 Concert Bye Alex és a Slepp
22.30 Concert Vama
24.00 Show de artificii

 

Duminică, 26 mai


17.30 Concert Heyroop și XXL
19.30 Concert Dorian Popa
20.30 Concert Irina Rimes
22.20 Show de lasere
22.30 Concert Rúzsa Magdi

 

Scena Piața Libertății


Vineri, 24 mai - Program de dans, muzică folk și muzică ușoară


16.00 - 16.30 Concerte pop cu ansamblurile Inedit
16.30 - 16.40 Dans modern cu majoretele și elevii Școlii Octavian Goga
16.40 - 17.10 Concert pop cu elevii Școlii de Arte
17.10 - 17.20 Dans modern cu trupa Stil
17.20 - 17.50 Gabriela Szekely, George Negrea și Diu Oșan
17.50 - 18.10 Muzică folk cu Loredana Morar și Roxana Gheorghiu
18.10 - 18.20 Dans modern cu Crazy Dancers
18.20 - 18.50 Muzică folk cu Florin Micaș și Luiza Molnar
18.50 - 19.00 Dans modern cu Open Wings Studio
19.00 - 19.20 Muzică folk cu Cezar Petrovici și Francisc Balogh
19.20 - 19.30 Dans modern cu trupa Klaps din Rzeszów
19.30 - 20.00 Muzică folk cu Claudia Șerdan și Sergiu Berindei
20.00 - 20.10 Dans modern cu Loga Dance Club
20.10 - 20.50 Muzică folk cu Sorin Bălaj, Radu Lup și Iști Vaida
21.00 - 22.00 Muzică ușoară cu VH2

 

Sâmbătă, 25 mai - Program folcloric


16.00 - 16.20 Ansamblul folcloric Doruri Sătmărene
16.20 - 16.40 Concert folcloric cu Angela Muntean
16.40 - 17.10 Ansamblul Folcloric Maghiar Egri Csodaszarvas
17.10 - 17.30 Concert folcloric cu Petrică Zele
17.30- 17.50 Grup Vocal Armonia
17.50- 18.00 Concert etno Radu Tămaș
18.00 - 18.20 Program folcloric ucrainean cu Mihai Papariga
18.20 - 18.40 Concert folcloric cu Maria Petca Poptean și Ansamblul Măgura din Târșolț
18.40 - 19.00 Concert folcloric Romina Sârbe și Cristian Totpati
19.00 - 19.30 Concert etno Bianca Rus
19.30 - 20.00 Concert folcloric Petrică Mureșan
20.10 - 22.00 Ansamblul Cununița cu Leontina Dorca și Carmen Sas;
invitați: Matilda Pascal Cojocărița și Mariana Anghel

 

Duminică, 26 mai - Program folcloric


16.00 - 16.30 Ansamblul Folcloric Trandafirii Negri
16.30 - 16.45 Concert folcloric cu Ghiță Blidar
16.45 - 17.10 Dănțăușii din Socond și Malvina Madar
17.10 - 17.40 Concert folcloric cu Sergiu Matoșan și Ana Maria Pteancu-Matoșan
17.40 - 18.00 Ansamblul Folcloric German Gemeinsam
18.00 - 18.20 Concert folcloric cu Maria Tripon
18.20 - 18.50 Ansamblul Folcloric "Codrișorul" de la Clubul Elevilor
18.50 - 19.30 Ansamblul Folcloric "Ceatăra" cu Ana Holdiș Pop
19.30 - 19.50 Concert folcloric cu Georgiana Marina
20.00 - 20.30 Concert folcloric cu Nicolae Mureșan și Nicolae Mureșan Jr.
20.30 - 22.30 Ansamblul artistic profesionist "Crișana" din Oradea; soliști: Cornelia Covaci,
Luminița Tomuța, Felicia Costin, Cornel Borza, Leontin Ciucur


Scena Shopping City Satu Mare
Program pentru tineret

 

Alte activități:


Sâmbătă, 25 mai
11.00 Tower Run - Cursa Palatului Administrativ
17.00 Târgul Meșterilor Populari - Deschiderea oficială
17.00 Bijuterii muzicale - Catedrala Greco-Catolică


Duminică, 26 mai
12.00 Bijuterii muzicwale - Biserica Baptistă Maghiară
16.00 The Strongest Men Concurs Internațional de Forță - P-ța Libertății
19.00 Yom Kippur - Spectacol de teatru de Hanna Azoulay Hasfari, Teatrul de Nord Satu Mare, Sala Mare

 

Galerie Foto

Înapoi