Comisiile Consiliului Local

1. Comisia: Studii, prognoze economico-sociale, buget, administrarea bunurilor

Preşedinte: - György Ildikó Adél, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
Secretar:   - Ghiarfaș Adelin Cristian, consilier local ales pe listele P.N.L.
Membri:     - Német Szabolcs, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                 - Molnar-Creț Diana-Maria, consilier local ales pe listele Alianţei U.S.R. PLUS

 

2. Comisia: Organizare şi dezvoltare urbanistică, lucrări publice, protecţia mediului înconjurător, monumente istorice şi de arhitectură
Preşedinte: - Dohi-Trepszker Lilla-Etelka, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
Secretar:    - Golban Ligia-Veturia, consilier local ales pe listele Alianţei U.S.R. PLUS
Membri:      - Szőcs Péter Levente, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                 - Gáti Ștefan, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                 - Coica Costel Dorel, consilier local ales pe listele P.S.D.

 

3. Comisia: Servicii publice şi comerţ
Preşedinte: - Stan Gheorghe, consilier local ales pe listele P.N.L.
Secretar:    - Maurer Róbert Csaba, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
Membri:      - Bertici Ștefan, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                  - Crăciun Ciprian Dumitru, consilier local ales pe listele P.S.D.

 

4.Comisia: Sănătate, protecţie socială, sport şi tineret
Preşedinte: - Sinai Annamária, consilier local ales pe listele Alianţei U.S.R. PLUS
Secretar:    - Német Szabolcs, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
Membri:      - Bertici Ștefan, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                  - Nicoară Radu Lucian, consilier local ales pe listele P.N.L.
                  - Crăciun Ciprian Dumitru, consilier local ales pe listele P.S.D.


5. Comisia: Juridică, disciplină şi integrare europeană

Preşedinte: - Ressler Ștefan, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
Secretar:    - Cernea Victor Ioan, consilier local ales pe listele P.N.L.
Membri:      - Maurer Róbert Csaba, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                  - György Ildikó Adél, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                  - Molnar-Creţ Diana-Maria consilier local ales pe listele Alianţei U.S.R. PLUS

 

6. Comisia: Învăţământ, activităţi ştiinţifice, cultură, culte

Preşedinte: - Durla-Pașca Mihai- Călin, consilier local ales pe listele P.S.D.
Secretar:    - Costea Sebastian Robert, consilier local ales pe listele Alianţei U.S.R. PLUS
Membri:      - Szejke Ottilia, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                  - Kiss Iosif, consilier local ales pe listele U.D.M.R.
                  - Stan Gheorghe, consilier local ales pe listele P.N.L.

Fișiere atașate

Înapoi